بانو مهشید ساسانپور، دارای مدرک دکتری روانشناسی بالینی از ارمنستان هستند. ایشان عضو سازمان نظام مشاوره و روانشناسی هستند و در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت می کنند. ایشان ۵ کتاب تخصصی تالیف  و ۲ کتاب نیز ترجمه کرده اند. ۱۵ مقاله بین المللی، ۱۲ مقاله علمی پژوهشی و ۳۰ مقاله در همایش های داخلی و خارجی در حوزه تخصصی فعالیتشان ارائه کرده اند.

خانم ساسان پور لطفا خودتان را برای مخاطبان “رسانه اجتماعی بانوی طلایی” معرفی کنید.

مهشید ساسان پور هستم،ساکن شهر اصفهان و دارای مدرک دکتری روانشناسی بالینی از ارمنستان.

از سال ۸۴ دفتر مشاوره داشتم و در حوزه مشاوره فردی هیپنوتیزم و زوج درمانی فعالیت داشتم.

در سال های اخیر به عنوان روانکاو و هیپنوتراپ فعالیت میکنم. از سال ۹۲ در دانشگاه تدریس می کنم. سخنران و مدرس بهزیستی در حوزه کودک آزاری هستم و موفق شدم که عضو سازمان نظام مشاوره و روانشناسی شوم و همینطور موسس مرکز مشاوره مهر و ماه در اصفهان هستم.

بعد از اتمام تحصیل وارد بازار کار شدید؟

بله، از سال ۸۴ وارد بازار کار در حوزه تخصصی رشته ام شده ام. ۵ کتاب تخصصی تالیف کرده ام و ۲ کتاب نیز ترجمه کرده ام. ۱۵ مقاله بین المللی، ۱۲ مقاله علمی پژوهشی و ۳۰ مقاله در همایش های داخلی و خارجی در حوزه تخصصی فعالیتم ارائه کرده ام.

به عنوان یک بانوی شاغل و فعال در جامعه، چه فعالیت های دیگری در کنار فعالیت اصلی خودتان انجام میدهید؟

به ورزش و موسیقی علاقه دارم و انجام میدهم. پژوهش و تحقیق و تالیف کتاب از دیگر فعالیت هایم است.

یک بانوی روانشناس مشکلات و سختی هایی که در زندگی پیش می آید را چگونه حل می کند ؟

معمولا با گفتگو کردن و استفاده از روش های حل مسئله که بسیار مهم و کاربردی هستند. و کمک گرفتن از متخصصان حوزه های مربوطه، برای حل مشکلاتم می کوشم.

در کارتان چه اصول اخلاقی را رعایت می کنید؟

در کار ما اخلاق حرف اول را می زند. راز داری، خلوص،همدلی و رعایت حقوق مراجع برایم بسیار مهم است. به مشاوره غیرحضوری علاقه ندارم چون فکر می کنم اصلا با اصول مشاوره همخوانی ندارد و اخلاقی نیست اما سعی میکنم با تکنولوژی هم پیش بروم.

ده سال دیگر خود را در چه جایگاهی میبینید؟

به آینده خوشبین هستم و فکر میکنم تلاش هایم به نتیجه رسیده است. در حرفه خودم موفق بوده ام و دانشجویان خوبی را تربیت کرده ام که در خدمت به مردم صادقانه بکوشیم.

تا چه حد به شاد کردن خود و زندگیتان تلاش میکنید ؟

هدف روانشناسی سلامت روان است که شادکامی از اصول مهم آن است. قطعا من هم برای شادی خودم و زندگی ام تلاش میکنم، هم برای سلامتی خودم و هم برای داشتن انرژی برای کمک به مراجعان.

زندگی خوب در دیدگاه شما چگونه است؟ بانوی ایرانی برای داشتن یک زندگی خوب چه کارهایی باید انجام دهد ؟

خوبی در نظر افراد نسبی است و با یکدیگر تفاوت دارد. از نظر من زندگی خوب یعنی داشتن آرامش، امید و نشاط.

بانوی ایرانی میتواند با هدفمندی و مفید بودن یک زندگی خوب داشته باشد.

خودتان را یک بانوی موفق ایرانی میبینید ؟

تا حدودی بله. گرچه هنوز از تمام ظرفیت ها و توانایی هایم استفاده نکرده ام اما ناراضی هم نیستم و سعی میکنم همچنان پیشرفت کنم.

خودتان را چگونه شناختید؟

خودشناسی را از زمان نوجوانی شروع کردم و همچنان ادامه می دهم. همانطور که میدانید انسان بسیار پیچیده است و هر زمانی در حال رشد و تکامل است. بسیار مهم است که با رشد و تکامل با نقاط قوت و ضعف هایمان آشنا باشیم. ضمن اینکه به دلیل روانکاو شدن، سه سال مورد روانکاوی قرار گرفتم و با خودم بیشتر و بهتر آشنا شدم.

سخنی با بانوان ایرانی ؟

بانوان عزیز سرزمینم

خود را باور کنید. نگران محدودیت ها نباشید تا بتوانید به ظرفیت ها و خلاقیت های درونی خود دست پیدا کنید، تا احساس رضایت از موفقیت رسیدن به اهداف را بدست بیاورید. یادمان باشد ما اولین الگوهای فرزندمان هستیم، اگر او را توانمند و موفق بخواهیم باید خودمان الگوی عملی و موفق این وضعیت باشیم.

تعریفتان از این کلمات :

زن :

بزرگترین شاهکار خلقت

زندگی :

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته به جاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

عشق :

بزرگترین موهبت هستی و زیباترین حسی که انسان میتواند تجربه کند. موتور محرک زندگی، شادابی و رسیدن به کمال است.

موفقیت :

پیشبرد تمامی فاکتورهای انسان ( سلامتی، معنویت، ثروت، آرامش، عشق و خدمت به دیگران ) و هرآنچه درون آرزو دارد، بیرون به منصه ظهور برسد.

خوشبختی :

احساس رضایت کلی از زندگی و خشنودی و رضایت درونی از وضعیت خویش

 

سخن آخر…

از صدای سخن آب چنان میفهمم

تندتر از آب روان، عمر گران میگذرد

زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست

آنقدر سیر بخندی که ندانی غم چیست

ما در رسانه اجتماعی “بانوی طلایی” برای شما آرزوی موفقیت داریم و از داشتن اعضایی همچون شما به خود افتخار می کنیم.