4.75/5 (195)

بانو مریم ناظمی

خانم ناظمی عزیز لطفا خودتون رو برای مخاطبان “رسانه اجتماعی بانوی طلایی” معرفی کنید.

من مریم ناظمی سی و هفت سالمه، ورزشکار و مربی بدمینتونم. دیپلم ریاضی فیزیک و لیسانس رشته زبان انگلیسی هستم. البته مربیگری بدنسازی هم دارم ولی بخاطر بی علاقه گی کار نمی کنم، همینطور دوچرخه سوار هم هستم.

و در زمینه فرهنگسازی این رشته در شهرم “خوی” پیش قدم شدم، برای رکاب زنی و مبارزه با آلودگی هوا و ترافیک.

تعدادی به من و هدفی که دارم ابراز علاقه نشون دادن و گروهی تشکیل دادیم که  برای این هدفی که داریم تلاش کنیم.

و در راستای همین هدف  تصمیم گرفتیم سه شنبه ها رو بدون خودرو اعلام کنیم تا  بتونیم این فرهنگ رو تو خوی جا بندازیم.

 

از چند سالگی شروع به ورزش کردین؟

از  همون بچگی به ورزش علاقمند بودم و همیشه دوران مدرسه اولین نمره ورزش مال من بود.

اما بعد از اینکه از دانشگاه  فارغ التحصیل شدم و البته بیکار، متاسفانه روز به روز چاق تر و افسرده تر میشدم و برای همین رفتم سراغ ورزش و به صورت تخصصی ادامه دادم. که مدرک مربیگریمو گرفتم.

 

به جز ورزش چه کار های دیگه ای انجام میدین؟

من شدیدا به عکاسی علاقمندم و تو همین زمینه به صورت حرفه ای فعالیت میکنم و موفق هستم.

 

تو عکاسی چی کارها کردین؟

پدر من عکاس هستن و مغازه عکاسی و لابراتوار داریم. من از بچگی دوربین به دست و به امکانات عکاسی دسترسی داشتم. تا اینکه به کمک پدرم پیشرفت چشمگیری داشتم و ٨ سالی کمک دست پدر بودم و حتی عروسی ها می رفتم عکاسی میکردم و با امکانات محدود اون زمان، خودم کلیپ سازی می کردم و به حدی حد زیبا و عالی میشد که مشتریان برای تشکر و قدردانی دوباره مغازه تشریف می آوردن.
دوست داشتم رشته دانشگاهی عکاسی بخونم که قسمت نشد.

 

دوچرخه سواری رو تا چه حدی ادامه دادین و در باره این حرفه اتون برامون میگین.

اولین روزی که من با پدرم داخل شهر دوچرخه سواری کردم، شهریور ٩۶ بود که فوق العاده حس زیبا و رویایی و باور نکردنی داشتم. پوست صورتم از این حس زیبا می درخشید. حس می کردم معجزه شده. امیدوارم همه خانما این حس زیبای داخل فضای شهری رو بچشند.

دوچرخه سواری داخل شهر واقعا بی نظیره و استقبال خیلی خیلی زیادی دارد براحتی می تونم بگم ٩٠٪؜ مردمان شهرم چه خانم چه آقا از عمل من احساس خوشحالی می کردن.

هدفمون مبارزه با ” آلودگی هوا و ترافیک شهری و در کل سلامتی ” همشهریام و هم وطنانمون هست که به امید خدا و همت و پشتکارمون و حمایت نهادهای استانی بهش میرسیم.

موفق خواهیم شد و دوچرخه سواری رو رواج میدیم. حتی خانمهای میهنم براحتی از این وسیله سالم براحتی استفاده کنند انشالله.

 

چه طور فرهنگ سازی رو شروع کردین؟

من ۶ ماهه در زمینه رشته دوچرخه سواری فرهنگسازی رو شروع کردم بطوریکه اولین بانو در شهرمان هستم که با دوچرخه تردد می کنم و کارام و خریدام رو با دوچرخه انجام میدم.

بعلاوه مشوق بانوان همشهریم شدم و استقبال خوبی میشه. حتی خانمای داوطلب شماره از من می گیرن تا بتونن به گروه دوچرخه سواران بپیوندن.

همینطور من تو فصل زمستون یه روز ولی در تابستون ٩۶ سه روز در هفته رو اختصاص دادم به بانوان داوطلب که عاشقانه مشتاق رکاب زنی هستن.

من حتی بانوانی که وارد نبودن و نیستن با کمک و راهنمایی حتی خرید دوچرخه و … کلا در هر زمینه کمکشان می کنم حتی انفرادی تو  پارک آموزش میدم تا تمرین رو شروع کنن و عزیزانی رو بعد از آموزش میارمشون با تیم رکاب زن شهری تمرین کنن تا در برنامه های شهری شرکت کنن و را بیوفتن تا تعدادمون در داخل شهر بیشتر و بیشتر بشه.

 

دوچرخه سواری که عالی بودین. هم ورزش هم فرهنگ سازی ?. بدمینتون چی کار کردین؟

من بدمینتون رو بدون علاقه و حمایت خواهرم شروع کردم. سال ٨٨ بعد از  فارغ التحصیلی دانشگاه. با این شرایط که حتی مربی بدمینتون هم در شهرمون خوی نداشتیم و در جمع ۶و ٧ نفر خانم هایی که بطور خصوصی خودشون بازی می کردن یاد گرفتم و روز به روز به این حرفه علاقمند تر شدم.

یک بار هم مسابقه استانی شرکت کردم که مقام سوم در بازی انفرادی پیشکسوتان رو کسب کردم و چندین بار مسابقه شهری بین تیم های شهری خودمون مقام هایی کسب کردم. و من نزدیک سه و سال نیم مربی بدمینتون هستم.

چند سال هست که در زمینه های ورزشی فعالیت دارین؟

من ٨ سال است در رشته بدمینتون فعالم و ٧ ماهه دوچرخه سواری در داخل شهر و آمادگی جسمانی در بدمینتون در گرم کردن و سرد کردن بازیکنانم انجام و بکار می گیرم

برای ورزش چه میزان زمان اختصاص میدین؟

ورزش ۵ روز در هفته و در تابستون کل شیفت صبح در سراسر هفته زمانم رو بهش اختصاص میدم.

 

 مشوق اصلی شما در ورزش چه کسی یا چه کسانی هستن؟

مشوق من خانوادم و نائب رئیس بدمینتونم بوده. در دوچرخه سواری شهری اولین قدم رو با پدرم که قدرتمندترین مشوقم از بچگی و حال بودن آغاز کردم بعد با همت خودم و دوستم خانم انوری که به من پیوست تا در کنار هم در پاکسازی شهری قدم بگذاریم.

 

ورزش چقدر به روحیه افراد تاثیر داره.

من ورزش رو جز نیازهای اصلی هر انسان می دونم. من انرژی اصلی رو از بدمینتون و سپس دوچرخه سواری می گیرم. تا اون حد که اگه یه جلسه حضور نداشته باشم، انگار ماههاست از ورزش دورم.

بدمینتون عشقه.

ورزش یه معجزست و یه نوع بمب انرژی در افراد ایجاد می کند.

 

 الگوی ورزشی تون کی هست؟

الگوی ورزشی اکثر بدمینتون کارای موفق، خانم ثریا آقایی و بازیکن تیم ملی از زنجان و خودم و دوستانم هستن.

 

 دوست دارین از طریق ورزش به چه مقطعی برسین؟

مبارزه با شایعه “افسردگی خانمها”. دوس دارم همه خانمها به طرف ورزش بیان و کسی توی ۴ دیوار خونه نمونه تا افسردگی سراغش بیاد. همه باید شاد باشن.

هدف اصلی من در شروع کارم سلامتی و پرانرژی ساختن مردم بود هست.

 

مهمترین مشکل حوزه ورزش شهرستان خوی چی هست؟

نبود امکانات سالن و سالن مختص بانوان یا خانه بدمینتون.

رایگان کردن یا تامین توپ های پلاستیکی یک مربی از طرف هیئت یا مسئولین.

بالا بودن کرایه سالن ها از مشکلات اساسی شهرستان ماست.

 

برای آینده چه برنامه ای دارین؟

برا برنامه بودجه لازمه. مربی ها در ایران ارزش و جایگاهی ندارن، ولی هدف من ارتقا دوره مربیگریم و توسعه سالن و امکانات با مدیریت خودم  هست.

نگاه مردم نسبت به ورزش بانوان چطوره و استقبال خوبی ازش میشه؟

تا حدودی خوبه ولی بیشتر از این انتظار می ره. به امید اینکه شاهد خانه نشین و بی تحرکی و غافل از ورزش در هیچ خونواده ایی نباشیم.

 

 

 توصیه و یا حرف دلی برای بانوان دارین؟

ورزش بیمه سلامتیست. اگه دنبال روحیه، انرژی، سلامتی، اندام متناسب و… هستید فقط خودتون رو متمایل کنید بسمت ورزش. من خودم شخصا به ورزشی بیشتر علاقمندم که برد و باخت داشته باشه چون ناخودآگاه انگیزه رو به اوج می رسونه .

 

 

 درباره کلمات زیر نظرتون میگین؟

زن

من همیشه باور داشته ام که در طبیعت زیباتر از زن وجود ندارد.

زندگی

زندگی خیلی زیباست.

موفقیت

موفقیت پیگیر استعدادها بودن و تلاش کردن بی وقفه. بدون شک موفقیت را بدست خواهید آورد.

خوشبختی

خوشبختی یعنی هر چی تو ذهنت است و آرزو داری و علاقمندی با یادداشت و برنامه ریزی دقیق و استفاده از زمان دقیق و تلاش، به آن هدف کوشا باشیم هر روز خوشبختی رو حس خواهیم کرد.

خوشبختی یعنی در مسیر خلاقیت ها و استعدادها تلاش کنی که موفقیت همین است.

خوشبختی یعنی به آرزو و نیاز و خواسته های درونی رسیدن و آرام شدن در کنار عزیزان و خانواده

ورزش

ورزش نابغه می آفریند فردی باهوش پرانرژی و چست و چالاک می سازد.

 

حرف اخر هر چیزی که دوست دارین بفرمایین.

کاش از کودکی فرهنگ ورزش کردن را در کودکانمون ایجاد کنیم و خانواده و مدارس و جامعه این امر ورزش و آموزش ورزش ها را مثل خوردن و آشامیدن نیاز اصلی و لازم کودک بدونن و این امر رو جدی بگیرن و در مدارس شرایط و امکانات ورزش رو خیلی خیلی توسعه بدهند.

برای نتیجه حرفام  در خانواده و  در مدرسه باید از نو نهالی به ورزش اهمیت بیشتری دهند.

 

چه پیشنهاد به مسابقه بانوی طلایی دارین؟

اولا که از تمام کادر و زحمتکشان در ایجاد و اداره مسابقه بانوی طلایی تشکر و قدردانی می کنم فقط خواهشا تا می تونید توسعه و اطلاع رسانی کنید به گوش همه بانوان برسه و هم افراد فعال و فعال تر شناخته شوند و ما با آشنایی این عزیزان بیشتر مفتخر باشیم و لذت ببریم.

با آرزوی موفقیت روز افزون برا همه شما و بانوان زیبای سرزمینم?❤️.

 

ما هم برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون داریم.

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.