4.7/5 (20)

خانم محمدی عزیز لطفا بیوگرافی مختصری از خودتون برای مخاطبان “رسانه اجتماعی بانوی طلایی” بفرمایید.

میترا محمدی متولد زنجان. کارشناس ارشد رشته ریاضی.
از بچگی استعداد زیادی در هنر داشتم و با نگاه کردن به یک کار دستی جدید میتونم اون رو درست کنم. در کلاس های خیاطی شرکت کردم و تونستم خیاطی رو یاد بگیرم. هنرهایی مثل چرم دوزی، نمد دوزی، شماره دوزی و سرمه دوزی رو خودم یاد گرفتم.

 

از کی کار حرفه ای خودتون رو شروع کردید؟

در حال تحصیل در مقطع کارشناسی بودم که تابستون اون سال با یکی از دوستانم تصمیم گرفتیم که به کلاس خیاطی که نزدیک خونمون بود بریم، این در شرایطی بود که حتی بلد نبودم یک چیز ساده رو هم بدوزم. وقتی کلاس رو شروع کردیم، به چرخ خیاطی نیاز پیدا کردم و پدرم بهترین چرخ خیاطی رو برام خرید. با اینکه اوایل تفریحی به خیاطی میرفتم، اما کم کم حس کردم که به این حرفه علاقه دارم  و هم استعدادش رو دارم، بعد از این که مدرک خیاطی رو گرفتیم، که فقط مدرک نازک دوزی یک بود، من پالتو و حتی لباس های مجلسی می دوختم، همه از کارم خیلی راضی بودن. هر از چندگاهی برای دوستان و فامیل و البته بیشتر برای خودم لباس میدوختم.

 

با وجود هنرهای دیگه ای  که داشتید، چرا خیاطی رو انتخاب کردید و ادامه دادید؟

من وقتی برای خرید لباس می رفتم به دلیل حساسیت زیادم هر لباسی رو نمی پسندیدم و از لباس هایی که خوشم میومد متاسفانه خیلی گرون بود!! تصمیم گرفتم به خیاطی برم تا هم چیزایی که خودم دوست دارم رو با قیمت خیلی پایین تری بدوزم، و همچنین یک  هنری هست که میشه ازش درآمد زایی هم کرد.

 

از طریق حرفتون اشتغال زایی هم کردید؟

همونطور که گفتم من در حال تحصیل بودم و تا اون موقع خیلی به درآمد زایی از این طریق فکر نمیکردم اما بعد از فارغ التحصیلی و نبود کار برای رشته تحصیلیم،  تصمیم گرفتم از طریق هنرم در آمدی داشته باشم .

 

همراه و هم مسیرتون در موفقیت را چه کسی میدانید؟

خداروشکر من خانواده ای داشتم که پا به هر عرصه ای که گذاشتم خیلی از من حمایت کردن و به استعدادام ایمان قلبی داشتن و تشویقم کردن. بعد از ازدواجم هم همسرم واقعا مشوق من بودن و هستند و خیلی کمک و راهنماییم میکنن تا از استعدادام در راه درست و بهینه اش استفاده کنم تا نا امید نشم.

 

چه توانایی ها و خصوصیاتی در خودتون دیدید که قدم در این راه گذاشتید؟

من واقعا به این اعتقاد دارم که آدم هرکاری رو واقعا بخواد میتونه انجام بده و برای من خدا رو شکر همیشه همینطور بوده و من بعد از خیاطی وارد خیلی از عرصه های هنر مثل چرم دوزی، شماره دوزی، نمد دوزی، سرمه دوزی و… شدم و تو همه اینها هم موفق بودم و واقعا جدا از اینکه کسب درآمد کنم برام لذت بخش بوده و ساعت ها انجام دادم  ولی خسته نشدم.

 

نظرتون در مورد شکست چی هست؟

شکست برای من معنی نداره، انسان وقتی شکست میخوره که ناامید بشه. همیشه گفتن شکست مقدمه پیروزی هست. من هیچوقت ناامید نمیشم چون به خودم ایمان دارم.

 

برای کارتون نیاز به خلاقیت و ابتکار دارید؟

صد در صد…خلاقیت و ابتکار نیاز اصلی هر هنری هست.

 

برای هنرهاتون ایده هاتون رو از چه طریقی بدست می آورید؟

برای خیاطی و هنر های دیگه،  از اینترنت ایده میگیرم و اگه کاملا مورد پسندم نبود تغییراتی روشون انجام میدم و یا از تلفیق چند مدل به یک مدل میرسم و بعضی ها رو از خلاقیت خودم میسازم.

 

برای آینده هنریتون چه برنامه هایی دارید؟

برای آینده ام دوست دارم که کارهام رو گسترش بدم و با خانم های مثل خودم یک گروه تولیدی داشته باشیم تا بتونیم مفید باشیم و خودمون کار آفرینی کنیم و هم از هنرهامون استفاده کنیم.

 

صحبتی با بانوان سرزمینمون دارید؟

فقط میخوام بهشون بگم که خودتون رو باور داشته باشید. کلمه ” نمی توانم ” رو از دایره لغاتتون حذف کنید و اونوقت میبینید که چه توانایی هایی داشتید که شاید خودتون هم نمیدونستید. امیدوارم که موفق باشند.

 

حرف آخر …

درسته خیلی هامون دنبال یه کار هستیم و میگیم کار نیست، اما اگه واقعا بخوایم خودمون هم میتونیم یه کارهایی کنیم که درآمد داشته باشیم. چه بسا کارهایی که تو خونه انجام میدیم بهتر هم هست چون هم میتونیم به خونه داریمون برسیم هم اینکه کار کنیم و درآمد داشته باشیم.

 

انشالله در بانوی طلایی شاهد موفقیت های روز افزون شما باشیم.

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.