4.82/5 (17)

خانم عبداللهی عزیز لطفا بیوگرافی مختصری از خودتون برای مخاطبان “رسانه اجتماعی بانوی طلایی” بفرمایید.

فاطمه عبداللهی هستم، و  فارغ التحصیل رشته معماری. از ۹ سالگی علاقه زیادی به کتاب و شعر و نویسندگی داشتم و تا حدی توسنتم این علاقه رو ادامه بدم. امروزه در رشته های صنایع دستی ( مینا کاری و چرم دوزی، قلم زنی روی مس وطراحی لباس و کیف …) ، ورزش و عکاسی فعالیت دارم.

با وجود فعالیت هایی که داشتید، به چه موفقیت هایی دست پیدا کردید؟

در سال ۲۰۱۷ میلادی، من به عنوان اولین بانوی زنجانی در معتبر ترین نمایشگاه صنایع دستی در دنیا که در ایتالیا بود شرکت کردم. در اون سال غرفه ی من، جزء غرفه های برتر در نمابشگاه انتخاب شد. به خاطر برتر بودن غرفه من و دو نفر از خانم های ایرانی دیگه، در سال ۲۰۱۸ میلادی، ایران به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه انتخاب شد.

این نمایشگاه به چه صورت هست و در سال های بعدی هم در این نمایشگاه شرکت کردید؟

این نمایشگاه ۹ روز هست و هرسال یک بار برگزار میشه و حدود سه میلیون بازدیدکننده داره، و من بعد از اون سال، هر سال در این نمایشگاه شرکت میکنم.

از کجا با این مسابقه آشنا شدید؟

در کانال صنایع دستی عضو بودم، دیدم در کانال اعلامیه ای برای نمایشگاه میلان قرار دادند. خودم تصمیم داشتم که در نمایشگاه شرکت کنم اما اول تصمیم داشتم که در نمایشگاه رم شرکت کنم، اما بعد از این که دیدم میلان یک نمایشگاه بزرگ و معتبری هست، با تهران تماس گرفتم و شرایط رو جویا شدم، بعد پیگیر ثبت نام کردم.

در نمایشگاه چه هنرهایی رو به نمایش گذاشتید؟

کار های مینا کاری و قلم زنی روی مس رو برده بودم.

 از چه زمانی شروع به فعالیت کردید؟

از ۱۸سالگی کارهای هنری انجام دادم، اما چهار سال هست که به طور جدی شروع به فعالیت کردم. و  قلم زنی رو از استاد نقیلو آموزش دیدم.

 

چه نوآوری هایی در حرفه تون برای معرفی کارهاتون داشتید؟

اولین نوآوری که من  داشتم در طراحی نمایشگاه بود و تونستم غرفه ای که داشتم رو متفاوت تر از غرفه ای دیگه بکنم و به خاطر همین طراحی غرفه بنده جزء غرفه های برتر انتخاب شد. و امتیازی که بهم دادن این بود که در سراسر اروپا به مدت یک سال بتونم تبلیغ رایگان در ازوپا داشته باشم.
و همچنین من در اینستاگرام و فروش اینترنتی برای کشور های دیگه تونستم هنر شهر خودم و کشورم رو معرفی کنم.

وقتی میخواهید شروع به کار کنید، از ایده و ابتکار خودتون هم در کارتون استفاده میکنید؟

بله، در ترکیب رنگ ها. چون هنر میناکاری رو با رنگ آبی میشناسن من از ترکیب رنگ های خاصی استفاده میکنم که متفاوت و مورد پسند افراد خاصی هم هست.

در مسیر فعالیتیتون موانعی هم بر سر راهتون بود؟

بله. یکی از موانع، ندادن ویزا به یک دختر مجرد بود، وقتی که با مشکلات زیاد تونستیم ویزا بگیریم وقتی که رفتیم ایتالیا و سه روز اول بارمون نرسیده بود و اون سه روز غم انگیزترین روزهام بود

اگه زمان برگرده باز هم همین مسیر رو میرید؟

مطمنا دوباره صنایع دستی و هنر رو انتخاب میکردم، چون یقین دارم پیشرفت زیادی خواهم کرد.

برای آیندتون چه برنامه هایی دارید؟

برنامه آینده ام دوست دارم  یک خانه ایرانی در میلان و استانبول تاسیس کنم، خونه ای که به سبک خونه های ایرانی باشه

چرم دوزی رو چطور و از کی شروع کردید و بیشتر از چه نوع چرمی استفاده میکنید؟

چرم دوزی رو به خاطر علاقه ای که داشتم تونستم یاد بگیرم و از درست کردن یک سری جا کلیدی ها شروع کردم، طرح ۱۲۰ حیوان مختلف بود و برای نمایشگاهم کیف پول هایی چرمی درست کردم و فروش خوبی هم داشت.

بیشتر از چه چرم هایی در کارهاتون استفاده میکنید؟

بیشتر از چرم گاوی و چرم گاو میش و چرم شتر استفاده میکنم.

کارگاهی هم واسه کارهاتون دارید که بتونید آموزش بدید؟

نه متاسفانه تو خونه کارهام رو انجام میدم ولی هنر میناکاری چون نیاز به کروم داره در کارگاه و کنار استادم هستم، و چرم دوزی رو به صورت رایگان برای موسسه خیریه آموزش دادم.

 

کروم: برای تهیه رنگ‌ها امروزه در میناکاری، از رنگ‌های شیمیایی استفاده می‌شود. در حالی که در گذشته از رنگ‌های گیاهی استفاده می‌شد. برای تهیه‌ی رنگ قرمز از طلای حل شده به اضافه‌ی براکس و کربنات سدیم، برای تهیه‌ی رنگ سبز از مس به اضافه‌ی کرومات سرب و برای تهیه‌ی رنگ زرد از ترکیب آهن، اکسید کروم و قلع و در هر صورت برای شفافیت لعاب‌ها از اکسید قلع استفاده می‌شود.

درباره نویسندگی بگید از کی شروع به نوشتن کردید؟

از همون کودکی به مطالعه کتاب و شعر علاقه زیادی داشتم. و از همون سن هم شروع به نوشتن کردم و شعر ها و متن هایی مینوشتم. بیشتر حرف دل بود.

چند تا از کتاب هایی که مطالعه کردید، میشه برامون معرفی کنید؟

بله البته،

۵نفری که در بهشت با آن ها ملاقات خواهید کرد.

خود مقدس شما

صد سال تنهایی و …

تعریفتون از کلمات زیر رو واسمون بگید.

زن

یک آدم قوی که اگربخواد دنیارو عوض میکنه. زن ها قدرتی دارند که هر آنچه که بخواهند بدست میارن، فقط نیاز هست که حس خود باوری رو تقویت کنند

زندگی

تلخ و سخت زمانی شیرین میشه که کنارخانواده باشی و کسب درآمدی داشته باشی.

عشق

واژه غریب.

موفقیت

چرخش نگاه لازم داره.

خوشبختی

موقعیت های مختلف تغییر میکنه و سخته.

 

صحبتی با بانوان کشورمون دارید؟

اول اینکه شرط موفقیت در زندگی سن نیست و هر زمان و سنی که هستند میتونن کاری رو شروع کنند. در زندگیشون اعتماد به نفس کافی رو  داشته باشن و منزوی نباشن و در جامعه فعالیت کنن،
مهم ترین اتفاق زندگی ریسک هست. ریسک کنن و تلاش کنند

و حرف آخر..

از مادرم تشکر میکنم که همیشه کنارم بوده و همراهیم کرده تا بتونم در این راه موفق بشم.

انشالله در بانوی طلایی شاهد موفقیت های روز افزون شما باشیم شما باشیم.

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.