5/5 (30)

خانم صیادی عزیز یک بیوگرافی مختصری از خودتون برامون بفرماییید؟

فاطمه صیادی وانستانق متولد ۶۲ از  مغان، مدرک تحصیلی لیسانس مدیریت بازرگانی و خانه دار

 

درکنار خانه داری به کار دیگه هم مشغول هستید؟

بله، قبل از به دینا آمدن فرزندم، طراحی چهره و پیکرتراشی انجام می دادم، اما کار هنری که بعد از بدنیا آمدن فرزندم انجام میدم ملیله کاغذی (Paper Quiling)   هست.

 

چرا از بین هنر هایی که داشتید این هنر را انتخاب کرده و ادامه دادید؟

برایم خیلی جالب بود، که از ابزار بسیار ساده، آثار زیبایی خلق کرد.

 

از چه زمانی تصمیم گرفتید که این هنر را به صورت حرفه ای ادامه دهید؟

تقریبا از ۵ سال قبل به صورت حرفه ای این هنر را انجام میدهم.

 

 

چطور با این هنر آشنا شدید؟

از طریق یکی از دوستانم با این هنر آشنا شدم و بعد از انجام دادن این هنر علاقه زیادی به این حرفه پیدا کردم و تصمیم گرفتم که این هنر را به صورت حرفه ای انجام بدهم. شروع کردم به مطالعه کردن و سایت های مربوطه را دیدم و این هنر را به صورت جدی ادامه دادم.

 

طراحی چهره چقدر در ملیله کاغذی تاثیر داشته؟

تاثیر بسیار زیادی داشته، چون در مرحله اول کار باید طرح اولیه کشیده شود و بعد مابقی کارها انجام شود. و می توانم بگم که طراحی و ملیله کاعذی تکمیل کننده همدیگر هستند.

درباره ملیله کاغذی بیشتر توضیح میدید؟

هنر بسیار کم هزینه و مناسب برای آرامش و دور کردن استرسهن.
چون ملیله کاغذی  شباهت زیادی با ملیله کاری دارد این اسم را روی این هنر گذاشته اند. این هنر در قرن ۱۷و ۱۸ در کشور های خارجی مثل ایتالیا وفرانسه روی جلد کتابهای مذهبی به شکل نوارهایی از طلا کار میشده، امروزه در ایران و استان زنجان با نوارهای نقره این کار را انجام می دهند البته هنوز هم در کشور های مثل ایتالیا و فرانسه و …  هنر پر طرفداری هست و هنرمندایی مثل yulia brodskaye  روسی آثار ارزشمندی در این زمینه دارد.
برای ساخت ملیله کاغذی نیاز به نوارهای باریک مقوا داریم که هر کدام از این نوارها باید ۳ تا ۵ میلیمتر باشند و طولشان بستگی به کاری  هست که قرار است انجام بدیم.

 

استقبال از هنرتون چطور هست؟

استقبال  تا الان خیلی خوب بوده. مخصوصا در جمع خانواده  سفارش زیادی گرفتم، از طرف موسسه ودرخواست همکاران و دوستانم آموزش هایی هم داشتم.

قبل از تولد پسرم هنرجو قبول میکردم و آموزش میدادم.

 

 

این هنر برای خیلی از مردم کشورمان ناشناخته است، برای اینکه این هنر را به افراد دیگر معرفی کنید چه کارهایی کردید؟

در بعضی از موسسه ها و آموزشگاه هایی که کار میکردم بیشتر جنبه معرفی و آشنا کردن این هنر به مردم بود و هزینه ای که به عنوان مربی در نظر گرفته میشد فکر نمی کردم، و از اینکه هنرجوها با علاقه کار میکنند و از کارشان لذت می برند برایم ارزش بیشتری داشت.

بیشتر اوقات، ساعت ها با افرادی غیر از هنرجوهایم در مورد این هنر صحبت میکردیم و توضیحاتی درباره این هنر به آنها میدادم و بیشتر آنها مجذوب این هنر می شدند.

 

برای این که این هنر در بین مردم شناخته شود، افرادی بودند که حمایتتان کنند؟

تنها شخصی که از اول راه مرا حمایت کرد، همسرم بودن، حتی ایشان برای این که به افراد بیشتری این هنر را معرفی کنیم پیشنهاد هایی دادند تا به جز شهر خودمان به مردمی که در شهر های دیگر کشورمان هستن هم  این هنر معرفی کنیم.

 

در ملیله کاغذی بیشتر از چه سبکی استفاده میکنید؟

خوبی این هنر در این است که میتوان در هر جا و بر روی هر چیزی پیاده کرد. از جمله کارت های هدیه و جعبه های هدیه و …

علاقه زیادی به سبک خطی دارم و چون احساس میکنم که این سبک ظرافت زیادی به کارها میدهد در بیشتر کارهام از این سبک استفاده میکنم.

 

این هنر را به عنوان کسب درآمد انتخاب کرده اید؟

در حال حاضر خیر.

ولی یکی از اهدافم این هست که در کنار کاری که با لذت و علاقه انجام میدهم  کسب درآمدی هم داشته باشم.

چون این هنر بسیار زمانبر است و دقت زیادی می خواهد و به نظر من برای یک خانم خانه دار، در کنار خانه داری گزینه مناسبی برای کسب درآمد هست.

 

از خونه داری برامون بگید اینکه چرا  با وجود هنرهایی که دارید خونه داری را انتخاب کرده اید؟

به خاطر موقعیت سنی و حساس پسرم، ترجیح دادم که در خانه باشم و بیشتر زمانم را با پسرم کیان بگذرانم. چون این روز ها بدون بازگشت هست و بچه خیلی زود بزرگ میشه. من میتوانم کارهای هنریم را در کنار خانواده ام انجام بدم.

علاقه من به این هنر  نباید خللی در وظیفه مادری ام وارد کند.

 

تعریفتون از خانه داری چی هست؟

خانه داری برای زنان از بایسته های زندگی و از ویژگی های زنان شایسته است به نظر من خانه داری هنر ارزشمندی هست و مدیریت خونه وظیفه خیلی پر مسئولیت و سنگینی هست که به عهده خانم خونه است

 

چطور زمانتون رو برنامه ریزی میکنید تا هم به علاقه خودتون برسید و در زمینه  هنریتون پیشرفت کنید و هم بتونید در خانه داری به کارهاتون رسیدگی کنید

بیشتر زمان من صرف خانه و خوانواده ام میشود اما سعی میکنم اول به امور خونه رسیدگی کنم و در اوقات فراغت که دارم  و یا زمانی که فرزندانم  با پدرشون سرگرم هستند من به فعایت  هنری ام می پردازم.

 

در زمینه خانه داری میتوان خلاقیت داشت و پیشرفت  کرد؟

صد در صد. به نظر من خانه داری خیلی فرار هست و هر چقدر یاد بگیریم باز احساس میکنیم که باید بیشتر و بیشتر یاد بگیریم
خلاقیت در خانه داری باعث میشود زندگی از روزمرگی خارج شود و امروزمان با فردایمان متفاوت باشد.

به نظر من خانه داری کار مشکلی نیست و نیازی نیست که تمام حواس یک شخص در خانه داری قرار بگیرد و خانه داری میتواند برای ما خانم ها به صورت یک تفریح باشد که به مرور کسل کننده نشود. و با سلیقه ای که هر بانویی دارد میتواند با کمترین امکانات، محیط زیبایی را ایجاد کند که در آن خانه آرامش حکم فرما باشد.
در کنار کارهای خانه داری میتونیم به آهنگ مورد علاقه خودمان گوش بدیم و کتاب مطالعه کنیم و اگر زمانی برای مطالعه نبود، میتوانیم از کتاب های صوتی استفاده کنیم.

 

مطالعه تا چه حد میتواند در زندگی تاثیر داشته باشد؟

کتاب و مطالعه کتاب تاثیر بسیار زیادی در زندگی دارد، البته اگر کتابی که انتخاب می کنیم بار علمی بالایی داشته باشد، من خودم علاقه زیادی به رمان دارم  و اگر فرصت کنم رمان هایی که طرفدار زیادی دارند را مطالعه میکنم.

 

چطور میشود در خونه داری خلاقیت داشت؟

یکی از راههای ساده خلاقیت این هست که به هر چیز که در اطرافتان هست نگاه کنید و بگید چه استفاده دیگه ای میتوان از این وسیله کرد، علاقه داشتن به کاری که انجام میدهیم باعث میشود در کارمان  خلاقبیت داشته باشیم.

 

چه برنامه ای برای آینده خود دارید؟

در زمینه هنر  با علاقه این هنر را ادامه خواهم داد  و تمام سعیم را  می کنم که پیشرفت بیشتری در این هنر داشته باشم.

 

 

چه صحبتی با بانوان کشورمان دارید؟

همه بانوان ایرانی در جایگاه خودشون بانوی طلایی هستند و امیدوارم در هر جایگاهی که هستند، در جایگاه یک مادر، یک همسر یک دختر، یک خانه دار و یک خانم شاغل و هنرمند همچون طلا بدرخشن.

 

خودتان را چطور شناختید؟

خیلی حساس و به شدت طرفتار آرامش و سکوت  هستم و زندگی را با تمام سختی هایی که دارد، دوس دارم.

 

تعریفتان را از کلمات زیر میفرمائید؟

زن

مظهر آرامش

زندگی

زندگی مسیری هست که باید از آن عبور کنیم ودر طول مسیر به بهترین شکل  بسازیم

موفقیت

اونجایی باشیم که باید باشیم و از خودمان انتظار داریم

خوشبختی

وجودمان آرامش بخش اطرافیانمان باشد

 

حرف آخر…

انگیزه من از شرکت در مسابقه بانوی طلایی اینه که هنر زیبا و جذاب  ملیله کاغذی و را بیشتر به مردم معرفی کنم با وجود اینکه نسبت به دیگر هنر ها  بسیار کم هزینه و پر کاربرد هست و  مورد کم لطفی قرار گرفته و احساس من این هست که با وجود اینکه سالهاست در ایران انجام میشود هنوز هم برای مردم ناشناخته است.

 

امیدواریم که شاهد موفقیت های شما در بانوی طلایی باشیم.

 

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.