4.98/5 (136)

خانم حامدی عزیز لطفا بیوگرافی مختصری از خودتون برای مخاطبان “رسانه اجتماعی بانوی طلایی” بفرمایید.

سمیرا حامدی هستم ، ۳۳ سال سن دارم و اهل تهران هستم. در زمینه تحصیلاتی دیپلم ریاضی دارم و از دوران دبیرستان شعر هایی میگفتم و یادداشت میکردم و به صورت یک مجموعه ای درآورده بودم، دانشگاه رشته روانشناسی قبول شدم و سه ترم تو دانشگاه روانشناسی کودک خوندم اما به دلیل به دنیا اومدن فرزندم نتونستم ادامه بدم. همچنین دیپلم آرایشگری و کامپیوتر دارم. در زمینه ورزشی کمربند سبز تکواندو دارم و در زمینه هنر دوازده سال هست که به نقاشی مشغول هستم، و همچنین کار ظروف  جواهر نما هم انجام می دهم.

 

چی شد که تصمیم گرفتید نقاشی رو ادامه بدید؟

من به کارهای هنری علاقه دارم، اوایل ازدواجم بود که شروع کردم به نقاشی کشیدن کم کم به هنر نقاشی علاقه زیادی پیدا کردم و توانستم در عرض سه  سال تمام دوره های نقاشی رو بگذرونم، و الان مشغول به نقاشی کشیدن شدم. و در کنار خانه داری و دو دخترم هنر نقاشی رو ادامه میدم و هر روز چند ساعتی کار با رنگ روغن در برنامه روزانه ام هست.

نقاشی هم جزء کارهایی هست که انجامش باعث آرامش من میشه.

 

در نقاشی از چه سبک هایی استفاده می کنید؟

از سبک رئال و مدرن بیشتر در کار هام استفاده میکنم. بستگی به شرایط و نقاشی یکی از سبک ها رو برای نقاشی انتخاب میکنم. و همچنین کسانی که سفارش میدن بر اساس سفارشاتش مدرن و یا رئال انتخاب مینکم. من خودم سبک رئال خیلی دوست دارم و همچنین با رنگ روغن هر سبکی کار میکنم.

تو گفته هاتون درباره شعر گفتید بیشتر برامون میگید؟

شعر دوره ی دبیرستان زیاد می گفتم و یادداشت می کردم و حتی در روزنامه مدرسه شعرهایم انتخاب می شدن و به چاپ می رسیدن. بعد از دبیرستان هر از چند گاهی شعر میگفتم اما دیگه یادداشت نمی کردم .فقط  دو تا دفتر از شعر هایی که دوره ی دبیرستان می گفتم رو دارم .البته الان هم  هر از گاهی یادداشت می کنم اما به صورت مجموعه درنیاوردم.

به نظرم شعر حس دورنی رو بیان میکنه اما چون قصد به چاپ رسوندن اشعارم رو نداشتم دیگه جمع آوری نکردم و لحظه ای که حس شعر گفتن رو دارم جایی مینویسم و دیگه پیگیرش نیستم

دوست داشتید در زمینه شعر به چه موقعیتی برسید؟

خب وقتی آدم بتونه شعر هاش رو به جای اینکه گوشه کاغذی بنویس و پیگیریش نباشه به چاپ برسونه و افراد دیگه ای هم بخونن باعث ذوق و اشتیاق می شه. بخاطر همین الان تو این دوازده سال بیشتر کار نقاشی می کنم چون دیده میشه و با تشویق دیگران دوباره تمایل برای کار جدید پیدا می کنم و الان تو این فکرم که بتونم یه مجموعه از تابلو هام رو آماده کنم و نمایشگاه بزنم.

 

برای کارهای هنری مکان خاصی رو برای شروع کارتون اختصاص دادید؟

من قبلا بک اتاقی داشتم که اختصاص داده بودم به کارهای هنری، اما چند سالی که به تهران اومدیم، به دلیل کوچیک بودن مکان، اتاقم کار میکنم اما  تصمیم دارم که یک کارگاه کوچکی رو برای کارم بگیرم.

 

خاطره ای از کارهای هنرتون دارید؟

همه ی کار هام خاطره است ? یادم میاد من یه ادم خوش خوابی هستم بخاطر اینکه سحر خواب نمونم از شب تا سحر کار می کردم که بتونم سحری بخورم .حالا هم هر وقت نگاه می کنم به اون کار یاد شب زنده داری هام میوفتم.

 

نقاشی و هنر در کل نیاز به خلاقیت و ابتکار زیادی داره. شما ابتکار و خلاقیت و ایده های کاریتون از کجا نشات گرفته؟ 

گاهی ذهنی هست گاهی هم با نگاه به اطراف صورت میگیره بستگی به شرایط داره. البته من ایده زیاد به ذهنم میرسه حتی نه تنها تو  هنر نقاشی بلکه  خیلی  وقتها مدل لباسامو با توجه به ایده هایی که دارم تغییر می دم. با اینکه دوره خیاطی ندیدم ولی کار تزییناتی روی لباس زیاد انجام دادم و کار سنگ دوزی و ملیله کاری. اکثر مواقع لباس ساده می خرم ولی خودم روش کار میکنم و مدل میدم چون دوست دارم  مدل لباسم تک باشه.

 

 کار های هنری تون به مرحله فروش رسیده؟ چه دلیلی باعث ایجاد این کسب کار در زمینه ی هنرتون شد؟ 

بله یک سری از تابلو هام پس از اتمام به فروش رفته. وقتی این کار رو انجام میدم نیاز به هزینه داره ، برای پیشرفت و انجام مکرر کارها مجبورم برخی از کارهامو به فروش برسونم تا دوباره هزینه کنم برا کارهای بعدیم وقتی تصمیم گرفتم که کارگاه بزنم، که  اموزش بدم، و هم برای فروش سفارش بگیرم و در آینده تصمیم دارم کارمو وسعت بدم و پروژه های نقاشی روی دیوار هم سفارش بگیرم. البته همسرم با فروش کارهام مخالف هست چون میگه کار هنری قیمت نداره.

 

برای جذب مشتری و دیده شدن آثارتون از چه روش هایی استفاده میکنید؟

بیشتر از طریق فضای مجازی و اطرافیان آثارمو معرفی کردم، و به تازگی پیج اینستاگرام طراحی کردم  تا کارهام بیشتر دیده بشه و اینکه یک سری از کارهام منزل فامیل و دوست و آشنا هست و به این صورت تبلیغ هم میشه.

عامل موفقیتتون رو در چی میبینید؟

تلاش و پشت کار زیاد . هدف من رسیدن به مقصدی هست که تو ذهنم دارم.

برای آینده هنریتون چه اهدافی دارید؟ و برای رسیدین به اهدافتون چه اقداماتی کردید؟

تصمیم دارم یک  کارگاه نقاشی برای آموزش افراد و سفارش تشکیل بدم و در زمینه ی طراحی ساختمان، پتینه و ورق طلا و نقاشی مجلسی فعالیت کنم. و در زمینه هنر به موقعیتی برسم، که در آینده  هنرم شناخته شده و همچنین  استاد شناخته شده ای در اون حرفه باشم.

تصمیم دارم در این یکی دو سال آینده کارگاه آموزش نقاشی برای گروه های سنی مختلف بزنم و در کنارش ظروف جواهر نما هم آموزش بدهم.

 

با توجه به اینکه برای رسیدن به هر هدفی موانعی وجود داره، شما با موانع چطور برخورد کردید؟

من به فکر هدفم بودم شاید موانع یه وقفه تو کارم داشت اما با گذشت زمان دوباره سرپا شدم و دنبال هدفم رفتم.

 

تو این مسیر حمایت کننده ای هم داشتید؟

بله همسرم همیشه حامی من بوده و مرا برای رسیدن به مراحل بالا تر تشویق میکند.

 

در روز چقدر از زمانتون رو به هنرتون اختصاص میدید؟ چطور بین کار و منزل تعادل ایجاد می کنید؟

من چون الان دو دختر دارم وقتی کار خانه داری و رسیدگی ام به دختر هام  تموم شده باشه، شروع میکنم به کار هنری، در کل روزی سه یا چهار ساعت و یا گاهی شده ساعت یک شب از رختخواب بلند شدم و شروع به کار کردم. یک خانوم خانه دار همیشه در طول روز چهار الی پنج ساعت وقت اضافه داره، هر کسی به نحوی این وقت رو می گذرونه، من این تایم رو با کار هنریم مشغول هستم، حتی  شاید شده پنج یا شش روز از خونه بیرون نیومدم و در منزل مشغول بودم.

 

به جزکارهای هنریتون به کارهایی دیگه ای هم مشغول هستید؟

گاهی شنا میرم و گاهی دخترامو به پارک بانوان می برم . شعر، کار جواهر نما روی شیشه هم در اوقات فراقت انجام میدم.

 

خانم سمیرا حامدی رو چطور شناختید؟

فردی حساس، باگذشت، احساساتی و مستمر به دنبال هدفی که داره.

 

تعریفتون از کلمات زیر بیان می کنید:

زن:

یک زن برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی باید سخت و محکم در برابر مشکلات ایستادگی کنه و با استقامت به سمت هدفی که می خواد بره .

زندگی:

زندگی زمانی معنا پیدا میکنه  که هدف به سوی مقصدی باشه.

عشق:

تنها چیزی که به ادم احساس امنیت می ده عشق هست .

موفقیت:

یک فرد همیشه موفق هست حتی تو شکست، چون شکست تجربه ی کسب موفقیت بهتر است.

خوشبختی:

من خوشبختی رو داشتن یک خانواده و کنار هم بودن می دونم. داشتن فرزند دختر برای من یک خوشبختی هست .

 

توصیه ای با بانوان عزیز کشورمون دارید؟

بانوی ایرانی ارزشتون خیلی بالاست، پس باید در پی اهدافی که دارید استقامت کنید و با وجود موانع هایی که به وجود میاد کنار نکشید و به سوی هدف حرکت کنید.

 

صحبت های آخر…

برای یک بانوی ایرانی رسیدن به هدف گاهی به خاطر اهمیت به خانواده سرعتش کم می شه، فرزند داری و همسر داری و …، باعث می شه که یک وقفه در کار بی افته، اما انگیزه و عشق به هدفی که در ذهن داره باعث می شه که دنباله رو هدفشون باشه، با وجود موانعی که هست .

 

ممنونم ازتون از صحبت هاتون لذت بردیم.???

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.