4.82/5 (22)

خانم تبریزی فر عزیز لطفا بیوگرافی مختصری از خودتون برای مخاطبان “رسانه اجتماعی بانوی طلایی” بفرمایید.

معصومه تبریزی فر هستم، کارشناس الهیات گرایش علوم قران و حافظ کل قرآن.
گاهی دست به قلم میشم و درباره دغدغه های ذهنی ام مینویسم، فعالیت فرهنگی را جزئی از خودم و زندگی ام می دانم، بی تفاوت بودن با من بیگانه است و ارتباط موثر با آدم ها تمام فکر من است، چون هم حالم را خوب می کند و هم به دغدغه ها و نوشته هایم رنگ جدیدی می زند، شاید بهترین تعریف من از خودم این باشد؛ یک بانوی پر انرژی و شاد با ذهنی پر از حرف، مرورگر کلام خدا و عاشق همسر و فرزندانم هستم.

 

چطور شد به نویسندگی علاقه پیدا کردید؟

از دوران نوجوانی به نوشتن علاقه زیادی داشتم و دارم، از همان دوران  برای هفته نامه و ماه نامه های دو چرخه مطلب میفرستادم، ولی اوج نوشتن من با ورودم به موسسه قرآن پژوهان هم زمان شد و به خاطر علاقه بیشتری که به حفظ قرآن داشتم، این امکان برام فراهم نشد که به نوشتن بپردازم و هدفمند کنم تا به نتیجه مطلوبی برسم.

چه فعالیتی در زمینه نویسندگی داشتید؟

نوشته هایم به صورت آرشیو در اختیار سازمان هایی است که برای آن ها به فعالیت پرداختم و در موضوعات مدنظر آن ها قلم زدم ، مثلا کاری که سال پیش انجام دادم تولید محتوا برای نوجوانان در موضوعات مختلف با قلم خودم بود در قالب داستان کوتاه دلنوشته و یا کوتاه نوشت.

 

برای نوشتن بیشتر از چه چیزی الهام میگیرید؟

هر نویسنده ای برای نوشتن  بیشتر از درون خود الهام میگیرند، و همچنین  افکار و عقاید و نوع نگاه هر شخص به زندگی در نوشتن تاثیر دارد، البته که من نام نویسندگی را برای خودم زیاد میدانم، شاید بشود گفت یادداشت نویس کوچکی که اتفاقات اطراف برایش مهم است و‌ از درباره آنها می نویسد.

 

📜خاطره بازی، زنانه💌

💒روی تخت گوشه ی حیاط نقلی خانه شان نشسته بود، درسکوت همهمه ی خداحافظی اهل خانه، ذهنش مشغول بود، دفتر روزمره ی زنانگی اش را ورق می زد، صدای جیک جیک پرندگان صبحگاهی، فضا را پر کرده بود،دلش می خواست لحظه ای با خودش خلوت کند،اما کارهای تکراری روزانه در ذهنش قدم می زد و مجالش نمی داد تا از این آرامش لذت ببرد،زن است دیگر،زن ها با لحظه هایشان زندگی می کنند،اصلن با همین لحظه ها شروع می کنند،تصمیم می گیرند،پشیمان می شوند و پایان می دهند،درست مثل کتاب سیاه و سفیدی که طرح های کلی نامرتبی،فارغ از هرجزئیاتی در آن به چشم می خورد،نقاشش می شوند،نقاشی اش می کنند،یک روز رنگ های تند و شاد برآن می پاچند و روزی دیگر سرد و تیر و مات،رنگ های آن روز متعلق به همان روز است….
گاهی فقط ورق می زنند و روی طرح ها راه می روند،دلشان نه رنگ می خواهد و نه نقاشی،دراینهمه درهم برهمی ها خوب خوبند، دخترند،همسرند،مادرند….
چه شلوغی زیبایی…
دوباره از نو، مدادهای رنگی را می تراشند، درجای مخصوص خود دانه به دانه می چینند،رومیزی نیاز به شستشو دارد،بعدازشستن،اتو می زنند،مرتب می کنند،دارندزندگی میکنند با همه ی این فکرها…
آینه قدیمی کنج طاقچه،مگر می شود زنی را متوقف نکند،زن ها با آینه حرف می زنند،خود را جوان می بینند و پیر می کنند،شانه بر موهای بلند از شانه آویزان،توقف را طولانی تر می کند،چندخطی خاطره بازی می کند،یادش می افتد،لباس های ریخته شده در تشت،انتظارش را می کشند…بادقت آن ها را پهن می کند،باد ملایم که در ایوان می وزد،عرق پیشانی اش را پاک می‌کند،صدای قل قل سماور و عطر چای ایرانی اش،یادش آمد چایش کنج تخت حیاط سرد شده ولی چای سردش را با گرمی ورود اهل خانه به جای میان وعده داغ داغ می نوشد
عادت دارد،زن است دیگر
زن ها با فکرهایشان زندگی می کنند،می خوابند و بیدارمی شوند،نه کسی از اینهمه تلاطم هوشیارمی شود و نه هرگزفکرهایش را می خواند…
زن ها را هرگز کسی جز خودشان نمی فهمد..

 

به نظرتون نویسندگی بیشتر ذاتی هست و یا اینکه استعداد در نویسندگی زیاد مهم نیست و قابل یادگیری هست ؟

صد درصد نمی شود گفت صرفا ذاتی هست، ممکنه کسانی باشند  که خودشان این حس رو تقویت کنند و به نتیجه برسند. ولی به نظر من یه حس خاصی هست  که باید در وجود شخص باشه.

 

آثار چه نویسندگانی را مطالعه میکنید و آیا در نوشته های شما تاثیری داشته؟

در دوران نوجوانی کتاب های آقای سید مهدی شجاعی را همیشه میخواندم و پیگیر بودم که کتاب جدیدی از ایشان اومد سریع تهیه کنم و بخوانم، نوشته های ایشان برای من دل نشین بود، در حال حاضر کتاب هایی که به نوع نوشتارم مرتبط باشه مطالعه میکنم.
زندگی نامه شهدا، کتاب هایی که در حوزه حجاب باشد و همچنین داستان های کوتاه، اشعار آقای فاضل نظری را خیلی دوست دارم و مطالعه میکنم.

در این مسیر به چه موفقیت هایی دست یافتید؟

خیلی تا به حال نوشتن کتاب و تولید مطالبی در قالب یک کتاب برام حائز اهمیت نبوده ولی خوب مسلما خودش یه موفقیت در این عرصه محسوب میشه ولی من موفقیت خودم دراین زمینه را این می دانم که همین نوشتنم سبب جذب من در بازار کار در سازمان ها و ارگان های دولتی شده برایم بزرگترین موفقیت است…و راضیم.

منظور از فعالیت فرهنگی چه کارهایی هست که انجام میدین؟

تمام کارهایی که من چه به صورت قراردادی یا پروژه ای انجام داده ام همه فرهنگی بوده مثلا در حوزه ی زنان و دغدغه ها و اخبار و مشکلات و مسائل پیش رویشان و یا تربیت هدفمند با تولید محتوا در حوزه های حجاب و عفاف و مد و دینداری از این قبیل…

 

حامیانی در مسیر فعالیتیتون داشتید ؟

من نوشتنم را از پدرم یاد‌گرفتم چون همیشه پدرم را در خانه مشغول مطالعه و نوشتن میدیدم .

برای آیندتون چه برنامه هایی دارید؟

از زمان ورود دو دخترم در زندگی من و همسرم موفقیت خودم را در مادری و تربیت بهتر دخترکانم برای خود خلاصه کردم شاید زمان که گذشت و سرم خلوت تر شد‌ حتما تلاشم را برای ورود به عرصه نویسندگی به صورت حرفه ای تر پیگیری کنم ولی مسلم است که اوج پیشرفت کسی که می نویسد نوشتن‌ کتابی ارزنده است و همیشه کاری مهم انجام دادن و خدمتی در عرصه های فرهنگی برایم اوج موفقیت قلمداد میشده است .

آینده به امید خدا در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل خواهم داد، تثبیت قرآن، و در زمینه تربیت فرزند سطح اطلاعاتم را بالا ببرم  و در نظر دارم  نوشتن کتابم را شروع کنم.

 

چه توصیه ای به بانوان عزیز کشورمان دارید؟

فراموش نکنند که همسرداری، خانه داری و تربیت فرزندان دارای ارزشی بالاست که بهایش نوشتنی و گفتنی نیست، اولویت های فرهنگی، هنری، سیاسی و علایق و سلایق شخصی ماهم حائز اهمیت است و معتقدم یک بانو انقدر توانمند است که می تواند همه چیز را یک جا کنارهم انجام دهد…

 

تعریفتون از کلمات زیر بیان کنید

زن :

توانا، مقتدر، توانمند، برای انجام هرکاری.

زندگی:

صفحه ی نقاشی با مدادهای مختلف که نقاش و طراحش ما آدم هاییم.

عشق:

تجلی همه ی صفات خوب.

موفقیت:

رضایت هر شخص از حال و اوضاع خود در هر مقطعی.

خوشبختی:

حال خوب لحظه هایی که به دست ما رقم می خورد.

 

خودتان را چطور شناختید؟

نشد، برایم در هیچ مرحله ای وجود ندارد و الویت برایم اینست که از خودم، حالم، زندگی ام شاد و راضی باشم، دیگران در تصمیمات من سهمی ندارند و هرگز فرزند و همسر را مانع رسیدن به هیچ یک از خواسته های دنیوی‌ و معنوی خود‌ نمی دانم…

 

به عنوان صحبت آخر…

به نظر من موفقیت یک بانو صرفا کسب مدارج علمی تحصیلی فرهنگی یا هنری نیست، ممکن هست یک بانو هیچ کدام از اینها رو نداشته باشه ولی بهترین همسر و موفق ترین مادر باشه، پس به نظرم باید اینو همیشه به یاد داشته باشیم.

پس اینو فراموش نکنیم مادر موفق و حتی خانه دار هم میتونه بانوی طلایی و نمونه باشه و صرفا در یک‌ کار خاص خلاصه نمیشه.

 

از صحبت هاتون لذت بردیم امیدوارم که شاهد موفقیت های روز افزون شما در بانوی طلایی باشیم.

 

 

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.