4.67/5 (140)

خانم ستاری لطفا یک بیوگرافی مختصری از خودتون برای رسانه اجتماعی بانوان طلایی بفرمایید؟

فاطمه ستاری هستم فارغ التحصیل کارشناسی رشته ی علم اطلاعات و دانش شناسی از دانشگاه بیرجند.
فعال فرهنگی و رابط واحد خواهران در نهاد رهبری دانشگاه، مسئول امور فرهنگی خوابگاه دانشجویی، مسئول مذهبی بسیج دانشجویی، قائم مقام واحد خواهران، دبیر مذهبی و دبیر رسانه در انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه، مسئول سرویس های ایاب و ذهاب مراسمات خوابگاه و دانشگاه، عضو شورای سیاست گذاری سایت سمعک نیوز بودم. چندین مطلب فرهنگی در سایت سمعک نیوز و ثامن پرس و فصلنامه عین نوشتم. در سایت سمعک نیوز به مدت دو ماه خبر کوتاه کار کردم. در اردوهای جهاد اکبر، نخبه پروری و تربیت نیروی انقلابی، نشست های سراسری اتحادیه و انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور، کادر تدارکاتی، پذیرشی و … بودم.
در حال حاضر به صورت ادوار در انجمن اسلامی مستقل و اتحادیه فعالیت میکنم، و با چند نفر از اعضای فعال فرهنگی انجمن های اسلامی مستقل، کار فرهنگی و جهادی و انقلابی جمعی انجام می دهیم. و فعال فرهنگی در زمینه سبک زندگی و حجاب و طب اسلامی در توییتر هستم.

کارهایی که انجام دادید تا چه حد به هدفتون نزدیک بوده؟

میتونم بگم خیلی زیاد، بیشتر فعالیت اجرایی و عملیاتی دارم و کار محتوایی انجام میدهم. در زمینه ی مشاوره و در زمینه های مختلف مذهبی، تشکلاتی و انقلابی، دانشجویی، همسرداری مطابق با سبک زندگی اسلامی هم فعالیت میکنم.

 

در مواردی که ذکر کردید، در همین زمینه ها کلاسهایی برای آموزش هم دارید؟

بله . بیشتر اردوها و نشست هایی برگزار می شد و جلسه ها و کلاس هایی را برای دانشجوها تدارک می دیدیم. این جلسات و کلاس ها در زمینه های مختلف تشکیلاتی، رسانه ی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، مذهبی و شرعی، مشاوره ای، اعتقادی، سیر مطالعاتی و …. بود.

 

استقبال چطور بود؟

کلاس ها و جلساتی که بصورت هفتگی و مداوم برگزار میشد، به طور میانگین پانزده  الی سی نفر از خود اعضای تشکل انجمن یا نهاد شرکت می کردند.
ولی اردوها و نشست ها که سالی یک الی دو بار برگزار میشد، چهل الی شصت نفر شرکت می کردند. نشست ها و اردوهایی هم که با همکاری چند دانشگاه برگزار میشد ،صد و پنجاه الی چهار صد نفر شرکت کننده داشتند . کرسی های آزاد اندیشی و همایش ها هم صد الی سیصد نفر شرکت میکردند.

 

از طرف دولت و سازمان ها حمایت چطور بود؟

دانشگاه و تشکلات و نهاد حمایت میکردند. در حال حاضر هم از طرف چند قرارگاه قرار است کار جهادی و فرهنگی انجام بدهیم .

 

درچه زمینه ی فعالیتی بیشتر از ابتکار خود استفاده می کنید؟

بیشتر کار مشاوره ای در زمینه تشکیلاتی،مدهبی،همسرداری،اخلاق و ….
اما درحال حاضر برای کارها و اردوهای جهادی قرار است کارهای دستی مثل نمدکاری، چرم دوزی و … هم به مخاطبین آموزش بدهم. البته خیلی مهارت و توانایی زیاد ندارم. تو انجمن هم بیشتر برای کارهای مشاوره ای ازم کمک میخواستند .

برای فعالیت آموزش و مشاوره نیازمند اطلاعات کافی در این زمینه است، شما این سطح اطلاعات را از چه طریقی به دست می آورید؟

اطلاعات مذهبی، انقلابی، تشکیلاتی را که در خود انجمن و نهاد آموزش می دهند. اطلاعات مشاوره همسرداری، سبک زندگی ،طب اسلامی  را هم از طریق کتاب، سایت، کانال های مربوطه و تجربه های خودم به دست می آورم .

این فعالیتها تا چه حدی در زندگی شما تاثیر گذاشته است؟

خیلی خیلی زیاد. اطلاعاتی که کسب میکنم، اول از همه چیز به خودم سود میرساند و یادمیگیرم . در زندگی هم همه اینها نیاز است. ضمن اینکه کارهای جهادی و فرهنگی و انقلابی واقعا برکت را وارد زندگی آدمی می کند. من در طول کار تشکیلاتی و انقلابی برکت را در زندگیم احساس کردم.
رهبر میفرمایند: کار خدا روی زمین نمی ماند ، خوشا به حال کسی که توفیق پیدا کند و این بار را به دوش بکشد.
خدا رو شکر چهارسال است توفیق پیدا کردم این کارها را انجام دهم.

اگر افرادی خواستار فعالیت در زمینه ی  کارهای فرهنگی باشند، تا چه سطحی باید خودشان را تقویت کنند تا بتوانند نتیجه ای ایده آل تحویل دهند؟

بستگی دارد در چه زمینه ای بخواهند کار فرهنگی انجام بدهند. به طور مثال کسی که دوست دارد در زمینه تشکیلاتی و مذهبی کار کند، ابتدا باید خودش را در این زمینه توانمند کند. یعنی ابتدا خودش رو بشناسد، اطلاعات لازم در زمینه ها را کسب کند. اگر ویژگی های یک فرد تشکیلاتی و مذهبی در خودش وجود نداشت ، ابتدا خودش رو اصلاح کند و دستورالعمل ها و مشاوره ها را برای خودش بکار برد و پیاده کند . بعد که از همه لحاظ اصلاح شد ، همان کارها و دستورالعمل ها و مشاوره ها رو برای سایرین به کار برد .  ضمن اینکه باید در اعمال  ایمان ، تقوا ، اخلاص  نیز وجود داشته باشد تا احتمال خطا در کارها کمتر باشد و حتی از بین رود .

برای ارتقاء و پیشرفت در زمینه ی فعالیتی چه کارهایی را انجام می دهید؟

ابتدا سعی میکنم خودم  اطلاعات و توانایی های خود را به حد مطلوب برسانم . اسلام و ائمه و رهبری را سرلوحه و الگو قرار دهم و دستورات و کارهای این بزرگواران را سرمشق کارهای خود قرار دهم . معتقدم توکل بر خدا و توسل بر ائمه به شرط اینکه با خلوص نیت باشد ، خیلی خیلی در کارها کمکم میکند. سعی میکنم هرچند وقت یکبار که به مشکل میخورم یا احساس میکنم نسبت به کارها کمی بی انگیزه شدم، با استاد اخلاقم مشورت کنم. کارها و اهدافم را مطابق با مشکلات روز جوانان پیش میبرم تا احساس کنند منم از خود آنها بوده و بهم اعتماد کنند. از تجربیات دوستانی که هم عقیده و هم راستا با من هستند، استفاده میکنم.

اهدافتون برای آینده چی هست؟

تحصیل ، شروع یک زندگی  و تربیت اسلامی. شغلی که مطابق دستورات اسلام باشد و شأن یک زن حفظ شود. ادامه فعالیت فرهنگی و جهادی و تشکیلاتی و انقلابی. جبران زحمات پدر و مادرم .

چه توصیه ای به بانوان سرزمینمون دارید؟

زن مسلمان ارزش و اعتبار بسیار بالایی دارد. نزد خدا و ائمه دارای درجه والایی است . ارزش یک زن آنقدر بالاست که نمی شود برای آن حد و اندازه در نظر گرفت. هر شخصی لیاقت دیدن زیبایی ها و ظرافت زن را ندارد. هر شخصی لایق محبت و عشق زن نیست. کشورمان از مدتها قبل در تاریخ های گذشته تلاش زیادی کرده که حرمت و ارزش زن حفظ شود، چادر که یادگار حضرت فاطمه ی زهرا (س) حفظ شود، سختی ها و عذاب های حضرت زینب کبری (س) بی نتیجه نباشد و ارزش این بزرگواران کم نشود. امیدوارم همه بانوان مسیر همین بانوان ارزشمند اسلاممان را در پیش بگیرند و ارزش و قدر خودشان را بدانند

تعریفتون از کلمات زیر را بیان کنید؟

زن:

به گفته ی امام علی (ع) زن ریحانه است. زن  دارای لطافت، ظرافت، عاطفه  است.  ارزشش در اسلام بسیار بالاست . زن با نحوه تربیتش میتواند یک جامعه را بسازد. الگوی یک زن حضرت فاطمه ی زهرا(س) و بانو حضرت زینب کبری(س) است.

زندگی:

سرشار از عشق، محبت، علاقه، احترام، دین کامل، نگاه خدا، اعتماد متقابل، تربیت اسلامی فرزندان.

عشق:

اول عشق به خدا که یک عشق نامحدود و ابدی است . دوم عشق به پیامبران و ائمه و معصومین(ع) . سوم عشق به خانواده ، پدر و مادر ، خواهر و برادر ، همسر و فرزندان، بعد از آن عشق به دوست و فامیل، هم وطن، مسلمانان.

موفقیت:

موفقیت در گرو سعی و تلاش و همت و پشتکار البته همراه با ایمان و خلوص نیت و عمل صالح و در پی دعای خیر پدر و مادر می باشد.

خوشبختی:

حضور خدا در زندگی، نگاه و دعای ائمه، داشتن پدر، مادر، خواهر و برادر، همسر و فرزندان سالم و صالح، عشق و علاقه و احترام متقابل افراد خانواده، رزق و روزی حلال و برکت و رحمت خدا در زندگی ، داشتن شرایط مالی مناسب و کمک به مستضعفین .

 

خودتون را چطور شناختید؟

دختری مومن، عاشق ائمه و معصومین. شوخ طبع ، بسیار احساساتی و عاطفی، در جمع دوستان مهربان و خوش خنده،در جای خود جدی و سرسخت. مسئولیت پذیر، روابط عمومی بالا،  عشق بی حد و اندازه به پدر و مادرم، طرفدار حجاب فاطمی ، علاقه مند به کارهای فرهنگی مذهبی ،جهادی تشکیلاتی ، انقلابی و  هستم.

 

صحبت های آخر…

مواظب رفتارمان ، اعمالمان ، افکارمان باشیم . آخرت، دین، خون ریخته شده ی شهدا را فدای یک لذت زود گذر این چند صباح عمر دنیایی نکنیم. قدر فرصت ها ، جوانی ها، زیبایی ها، خانواده و دین  را بدانیم.
دستور خدا و قرآن و ائمه رو عمل کنیم. یادگارحضرت فاطمه زهرا (س) را حفظ کنیم.

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.