4.95/5 (972)

خانم سپیده ایرمان علاقه مند به آشپزی

خانم ایرمان از همان کودکی به آشپزی علاقه زیادی داشتن، برای اینکه یاد بگیرن  به دست پخت مادر و خواهرشون  نگاه میکردن.
و از اون دوران زمان زیادی گذشته و امروزه  ایشون آشپزی رو به صورت حرفه ای ادامه میدهند. درباره موفقیت ازشون پرسیدیم گفتن: ” من برای خودم موفقیت را زمانی می بینم که بتوانم از خودم چیزی ابداع یا اختراع کنم که مردم را به حیرت بیاورد یا اینکه بتوانم آنقدر سفارش بپذیرم که وقت سر خاراندن هم نداشته باشم و منبع درآمد قوی داشته باشم.”

 

خانم ایرمان عزیز لطفا خودتون رو برای مخاطبان «بانوی طلایی» معرفی کنید.

سپیده ایرمان هستم متولد تهران، ۲۷ ساله، متاهل و علاقه مند به آشپزی.

چند سالی هست که به صورت حرفه ای، حرفه آشپزی را دنبال می کنم برای
آموزش آشپزی کلاس خاصی نرفته ام  و از اینترنت برای یادگیری استفاده می کنم.

 

از چه زمانی پی بردید که به آشپزی علاقه مندید؟

من کلا از کودکی به آشپزی علاقه مند هستم  وقتی خواهر بزرگترم و مادرم که آشپزی می کردند همیشه به آشپزی آنها نگاه می کردم تا چیزی یاد بگیرم یادم هست اولین باری که آشپزی کردم کلاس چهارم ابتدایی بودم. ما در خانه مادر بزرگمان بودیم من برای خودمان و مهمان های مادر بزرگم قورمه سبزی پختم.

 

آیا این حرفه منبع درآمدی هم برای شما ایجاد کرده؟

بله، البته به تازگی شروع به ایجاد درآمد کرده ام، حدود ۷ ماه پیش من یک صفحه اینستاگرام ایجاد کردم و به کسی حتی به خانواده و دوستانم اطلاع ندادم بیشتر جنبه تفریحی داشت اما با گذشت زمان مخاطبان بسیاری را جذب کرد، اوایل تمامی مخاطبانم از افرادی بودند که تصاویر غذاهایم را می دیدند و دنبال می کردند یک روز خواهرم و دوستم پیشنهاد کردند صفحه ای در فضای مجازی ایجاد کنم و نمونه کارهایم را قرار دهم. آنجا بود که خانواده و دوستانم را در جریان صفحه ی اینستاگرامم قرار دادم بعد از آن جریان کانالی در تلگرام ایجاد کردم و کارهایم بیشتر شناخته شد.

من از طریق صفحه ام در اینستاگرام سفارش غذا می پذیرم  و همچنان تبادل می کنم تا صفحه ام را افراد بیشتری ببینند از اینکه صفحه ام را مردم بیشتری می بینند  و دنبال می کنند یا حتی دستور غذاهای مختلفی را از من در خواست می کنند بسیار خوشحال و راضی هستم و خداوند را شاکرم که می توانم مفید باشم.

 

دوست دارین با این هنر به چه موقعیتی برسین؟

دوست دارم کسب و کارم رونق پیدا کند و سفارشات بیشتری بگیرم و درآمدم بهتر شود چون واقعا غذاهایم را با عشق درست می کنم شعار من در اینستاگرامم این است:” غذایی خوشمزه می شه که توش ادویه عشق باشه”

سیب زمینی شیکم پر ایرمان

 

در آشپزی چقدر از زمانتون رو صرف خانواده میکنید؟

کل وقت روزانمو… من همیشه در آشپزخانه هستم، تمام زندگیم در آشپزخانه می گذرد، حتی خانه مادرم هم در آشپزخانه مشغول غذا پختن هستم، نمی توانم آرام یک جا بنشینم دوست دارم هر لحظه آشپزی کنم، حتی قبل از مصاحبه با شما مشغول غذا پختن بودم.

 

اشاره کردید که همیشه در آشپزخانه اید. آیا در روابط شما با خانواده مشکلی ایجاد نمی کنه؟

نه، اتفاقا همسر من خیلی بد غذا هستند و هر غذایی را نمی خورند و کلا با غذاهای مانده مخالف است و باید غذایش تازه باشد و عاشق کیک و دسر است احساس می کنم وقتی غذایی را با عشق درست می کنم و با کلی ذوق و تزیین سر سفره می آورم زندگی قشنگ تر هم می شود.

 

آیا غیر از آشپزی به فعالیت دیگری هم مشغول هستین، یا حتی فعالیتی هست که به اون علاقه مند باشین؟

رشته تحصیلی من گرافیک کامپیوتر می باشد من قبلا در یک آتلیه کار می کردم و کار ویرایش عکس را انجام  می دادم، این حرفه را خیلی دوست دارم اما در عکس های خودم و دخترم بیشتر استفاده می کنم از دخترم عکس می گیرم و عکس هایش را ویرایش می کنم و حتی این حرفه کاربرد زیادی در آشپزی برایم داشته است زیرا بیشتر کسانی که در صفحه ی اینستاگرامم مرا دنبال می کنند نحوه عکس گرفتن غذاهایم را دوست دارند و بارها به این نکته اشاره کرده اند.

 

چرا حرفه عکاسی را ادامه ندادین؟

من قبل از تولد دخترم بسیار این حرفه را دوست داشتم و هنوز هم دوست دارم اما با آمدن دخترم برایم کار کردن بیرون از خانه مشکل بود چون دوست داشتم بیشتر وقتم را در کنار فرزندم باشم .

 

آیا غذایی را پخته اید که دستور پخت آن مخصوص شما باشد؟

بله. برای بسیاری از غذا ها دستور پختی از خودم ابداع می کنم. یه سوپی به اسم سوپ نودالیت، که مواد داخلی آن کاملا ابداع خودم می باشد، یا یک نوع ماکرونی رنگی با سس مخصوص که کاملا روش پخت و مواد داخلی آن از ابتکارات خودم می باشد.

 

غذا با دستور پخت سپیده ایرمان

از مسیری که برای زندگی خودتان انتخاب کرده اید راضی هستید؟

صد در صد چون کاملا آدم شکمویی هستم.

 

تا حالا شده که در پخت غذایی خسته یا دلسرد بشید که چرا اون چیزی که می خواستید نشده؟

بله خیلی اتفاق افتاده، بالاخره همیشه اون چیزی که می خواهیم اتفاق نمی افتد حتی شاید برای بهترین استادها هم این اتفاق رخ دهد، اما وقتی من بی حوصله می شوم این مورد برایم پیش می آید.?

 

 دوست دارین که هنرتون رو به دیگران آموزش بدید؟

بله خیلی دوست دارم من لذت می برم که دیگران از من سوال می پرسند و می توانم کمک کنم  یا اینکه چیزی را به کسی اموزش دهم ، این بالاترین لذت برای من است.

 

 برنامه خاصی برای آینده خودتون  دارین؟

دوست دارم خودم را در این حرفه به روز کنم و چیزهای بیشتری یاد بگیرم و بیشتر مفید باشم زیرا مردم با پیشرفت علم و تکنولوژی دنبال کارهای ناب و جدید هستند و هنر آشپزی از این امر مستثنی نیست.

 

در ذهنتان برای درآمدی که دوست دارین در آینده داشته باشین عددی قرار دادید؟

نه، هرگز، زیرا حرفه آشپزی رقم خاصی ندارد و مشخص نیست که چقدر درآمد خواهی داشت اما دوست دارم در حدی باشد که امورات خودم بگذرد.

 

تعریف شما از موفقیت چیه؟

من برای خودم موفقیت را زمانی می بینم که بتوانم از خودم چیزی ابداع یا اختراع کنم که مردم را به حیرت بیاورد یا اینکه بتوانم آنقدر سفارش بپذیرم که وقت سر خاراندن هم نداشته باشم و منبع در امد قوی داشته باشم.

 

تعریفتون از خوشبختی چیه؟

خوشبختی همین کانون گرم خانواده و همین در کنار هم بودن و خوش بودن است اینکه از هر چیز کوچکی در زندگی لذت ببری، خوشبختی این است که حسرت زندگی دیگران را نخوریم وقتی با وجود تمام مشکلات بتونی بخندی خوشبخت هستی.

 

خودتان را در سه کلمه برایمون توصیف کنید؟

شیطون، اکتیو، عصبانی

 

و کلام آخر….

قضاوت ممنوع، لطفا بیایید این موضوع را در ذهن هایمان حک کنیم که زندگی دیگران را قضاوت نکنیم، تهمت نزنیم، حقی را ضایع نکنیم،  و اینکه برای همه آرزوی سلامتی و تندرستی دارم از پدر و مادر و همسرم بسیار سپاسگذارم و و از شما ممنونم که این فرصت را در اختیار من قرار دادید.

 

ما هم از شما بانوی موفق ایرانی سپاسگزاریم و آرزوی پیشرفت روز افزون برایتون داریم.

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.