4.86/5 (7)

خانم پاک عزیز لطفا بیوگرافی مختصری از خودتون برای مخاطبان “رسانه اجتماعی بانوی طلایی ” بفرمایید.

در یک روستای محروم و فاقد امکانات زندگی میکنم که دختران درآن تا کلاس پنجم ابتدایی بیشتر درس نمیخونن من و خواهرم  تصمیم گرفتیم ادامه تحصیل بدیم از اونجا که شرایط  خانوادگیمون خوب نبود مجبور شودیم در خانه بصورت غیرحضوری ادامه تحصیل بدیم، و تا پیش دانشگاهی با معدل ۱۸-۲۰ در رشته علوم انسانی ادامه تحصیل دادیم ک خودم همزمان خرج خودم و خواهرانم راپرداخت میکردم چون موفق شده بودم ازطریق آموزش کلاسهای انفرادی در سواد آموزی مبلغی رو بدست بیارم و خرج این راه بکنم.
در سال ۹۴ در کنکور سراسری شرکت کردم و با رتبه  ۹۰۶۰ قبول شدم و در دانشگاه  دولتی رتبه آوردم ولی خانواده ام بدلیل دوربودن مسافت، قبول نکردن و مجبور شدم در شهرخودمان که دانشگاه پیام نور داره، ادامه تحصیل بدم، و در کنار دانشگاه  مدرک مدیریت و مربیگری مهدکودک در روستا رو گرفتم و الان همزمان با تحصیل در رشته روانشناسی عمومی درحال تاسیس مهد کودک در روستامون هستم. ناگفته نماند که سختی های زیادی متحمل شدم ولی باز هم امیدوار هستم که موفق خواهم شد.

یک مربی مهد چکار هایی باید انجام بده؟

یک مربی بیشترین تاثیر رو در بچه میزاره
بیشتر فرهنگ درست رو به بچه ها آموزش میده، کوچکتری آموزش سلام کردن هست، و بزرگترینش درک خود و آموزش، ارزشمند بودن خودشون جدای از اینکه دختر و یا پسر هستند و احترام به خودشون و اطرافیان هست. و علاوه بر اینها کمک میکنیم که بتونن استعداد های خودشون رو در زمینه های مختلف کشف کنند و همچنین این استعداد هاشون رو پرورش بدن.

تا حالا فکر کردید که بچه ها هم میتونن به بزرگتر ها آموزش بدن؟

بله البته. خیلی وقتها.
مثلا خیلی از بچه ها در زندگیشون قانع هستن و خیلی شاد  و همین قناع بودنشون باعث میشه که آرامش داشته باشند. ولی من هیچوقت نخواستم این نواقص رو قبول کنم و دوست داشتم کامل باشم در صورتی که هیچ کاری بی عیب و نقصی نیست.

معمولا مربیان مهد کودک چه مدارکی باید داشته باشند؟

معمولا لیسانس : رشته های روانشناسی (روانشناسی عمومی) و علوم تربیتی

مهد کودک چه تاثیر خوبی میتونه در کودکان داشته باشه؟

وقتی در گروه همسالان خودشان باشند شخصیتی اجتماعی و مستقل ایجاد میشه و میتونند در آینده  با هنجارهای اجتماعی بهتر کنار بیاند. و آموزشهای لازم درونشان نهادینه بشه

از زبان یک مربی مهد کودک مشکلات شغلی یک مربی مهدکودک چی میتونه باشه؟

عدم همکاری اولیا با مربی، و مشکلات مالی ک همه مربیان مهد کودک دارند.

چه حسی به کودکان مهد کودک دارید؟

حس خوبیه، وقتی که با بچه ها هستیم از مشغله های ذهنی ومنفی دور میشه باعث میشه روح مثبت درون ادم افزایش پیدا کنه و با دید، بهتر و ساده تری بدنیا نگاه کنه.

 به جز مهد به چه کار دیگه مشغول هستید؟

کارهای فرهنگی ،یادگیری خیاطی و ادامه تحصیلم

منظورتون از  کارهای فرهنگی چی هست؟

ترویج فرهنگ کتاب خوانی در روستا و همچنین آموزش قرآن و مسایل دینی به اولیا و کودکان دبستانی روستا و همچنین پیگیری مشکلات مردم  در ارگانهای  دولتی

در این مسیر چه افرادی حمایتتان می کنند؟

مادرم و یکی از معلمانم در این راه کمک های زیادی کردند.

تا چه حدی تونستین در این مسیر قدمی بردارید؟

خیلی کم ، چون کسی باهام همکاری نمیکرد، ولی با پیگیری های زیادم تونستم جاده ای برای روستا، کانال کشی برق و همچنین چند کار کوچیک دیگری رو انجام بدم، تا یک حدی تونستم کارها رو جلو ببرم.
مرد های روستامون این کار رو به اسم خودشون ثبت کردند، با وجود همه این کارهایی که یک دختر انجام داده باز هم خیلی سخت قبول میکنند که یک دختر میتونه کاری رو که کل روستا نیازمندش هستند رو انجام بده.

هدفتون برای آینده چی هست و دوست دارید چکار هایی انجام بدید؟

درسم رو ادامه بدم و اگر خدا خواست تو شغل معلمی، رسمی بشم.  یک مدرسه برای بچه های روسنا درست میکنم سه کلاس میزارم که کلاس سوم، برای زنان روستا باشه ک بتونم براشون مربی بیارم و همچنین کارهای هنری آموزش بدم تا بتونن کسب درآمد کنند و اینکه به لطف خدای مهربان امکانات روستا رو افزایش بدیم.

توصیه ای به بانوان کشورمون دارید؟

خودشون تلاش کنند منتظر این نباشند که کسی اون ها رو به جایی ک میخوان برسونه و اینکه حق و حقوقشون رو بشناس

خودتون رو چطور شناختید؟

آرمانگرا، پیگیر و بعضی مواقع ها عجول، و اگه چیزی رو بخواهم مطمئنم خدا کمکم میکنه و بهش میرسم، خیلی احساساتی و مهربون و دلسوز هستم.

تعریفتون از کلمات زیر میگید.

زن

یک موجود فوق العاده و توانا و هنرمند

زندگی

درسی ک روز به روز بزرگتر و سختر میشه و فقط  باید بلد باشی از فرمولهای ساده حلش کنی و آنها چیزی جز امید و توکل  و اراده نیستن

عشق

گذشتن از خود و پا گذاشتن روی تمام خودخواهی ها و دلبستگی های خودمون و فناشدن در راه محبوب

موفقیت

حالت نردبانی هست و باید پله پله طی بشه و از اساس باید قوی باشه تا ماندگاری بیشتری داشته باشه

خوشبختی

خوشبختی یعنی از هر لحظه از عمرت خوب استفاده کنی

حرف آخر….

آرزوی موفقیت دارم برای شما  و همه بانوان کشورم دارم

ممنونم و انشالله در بانوی طلایی شاهد موفقیت های روز افزون شما باشیم. 

امتیاز به بانوی شرکت کننده | ابتدا ستاره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد روی دکمه ثبت امتیاز کلیک کنید. توجه کنید بعد از ثبت امکان تغییر امتیاز وجود ندارد.